Yılda Boş Kalmanız veya Yapmamanız Gereken Nedenler

Yılda Boş Kalmanız veya Yapmamanız Gereken Nedenler Çalışmalarınızdan bir yıl ara vermek size birçok başka şeyi denemek için yeterli zaman verir. Yeni bir şeyi deneyimlemek için yeni bir yere seyahat etmek veya sınıf dışında yeni beceriler edinmek olabilir. Her ne olursa olsun, çoğu insan, talihsiz bir olayın boşluk yılını alma ihtiyacını gerektirdiği durumlar haricinde, kişisel gelişimleri için olumlu bir şey yapmak için genellikle boşluk yılını alır. Bir makale yazmayı planlıyorsanız, çalışmanızı kontrol etmekten sorumlu makale yazarlarına da ödeme yapabilirsiniz.Yılda Boş Kalmanız veya Yapmamanız Gereken Nedenler

Boş yıl almanın eksileri olsa da, dezavantajları da var. Bir boşluk yılının artıları ve eksileri üzerine daha fazla ışık tutacağız, böylece seçim yapmanız gerektiğinde, bir boşluk yılının sizin için uygun olup olmadığına dair bilinçli bir seçim yapabileceksiniz.

Avantajları

  1. Diğer ilgi ve tutkularınızın peşinden gitmek için zamanınız var

Bir yıl izin almak size okul dışında ilgilendiğiniz diğer şeyleri yapmanız için zaman verir. Çalışmalarınız nedeniyle şimdiye kadar takip edemediğiniz hobilerinizi sürdürmek için zaman ayırabilirsiniz.

  1. Parayı bir araya getirmek için zaman ayırabilirsiniz

Üniversite eğitimi pahalıdır ve herhangi bir noktada devam etmeden önce para toplamak için ara vermeniz gerekebileceğini düşünüyorsanız, bunda utanılacak bir şey yok. Yaşam maliyetlerinizi karşılayabilecek fonlardan tasarruf etmek için bir yıl boşa gidebilirsiniz.

  1. CV’nizi geliştirebilir

Boş yılı gönüllülük veya ilgili iş tecrübesi kazanma gibi faaliyetlere harcadığınızı varsayalım, özgeçmişinizi süslemek için bazı ilgili deneyimleriniz olacak. Herhangi bir işvereni etkileyecek yeni beceriler kazanabilirsiniz.

Dezavantajları

  1. Akademik ivmeyi kaybedebilirsiniz

Bir boşluk yılı, çalışmalarınızla önünüzdeki uzun yolculuk için sizi yenileyebilirken, aynı derecede akademik ivmenizi kaybetmenize neden olabilir. Ara yıldan sonra çalışmalarınıza geçiş yapmak sizin için çok zor olacaksa, bunu tekrar gözden geçirmelisiniz.

  1. Değerli zamanınızı kaybetme riskiniz var

Boşluk yılı hakkındaki gerçek, ister hoşunuza gitsin ister beğenmesin, bir boşluk yılı almak, açıkça planlanmış bir plana sahip olmayı gerektiriyor. Bir planınız yoksa, değerli zamanınızı kaybedebilirsiniz. Netflix’teki aşırı dizilere boş bir yıl harcanmamalıdır.

  1. Bir yıl geride kalacaksın

Eğitim süreci uzun bir süreçtir ve boş bir yıl geçirmek onu daha da uzatır. Ayrıca, yakın arkadaşlarınızın, boşluk yılınız sona erdiğinde üniversite hayatına iyice yerleşeceklerini de bilmelisiniz. Bu sizin için zor olacaksa, boşluk yılını almadan önce iki kez düşünün.

Sonuç

Çoğu şey gibi, bir boşluk yılı şüphesiz risklidir, ancak üstesinden gelmek için iyi bir nedeniniz varsa, o zaman yapın. Tüm avantajlarından bağımsız olarak, eğer istediğiniz bir şeyse ve kesinlikle size çok iyi geleceğinden eminseniz, boş yıla geçin ve üniversiteden önce kendinizi yenileyin.

About janecinema

Check Also

Seviye 1 – Seviye 2 WISE Sertifikası: Fark Nedir?

Seviye 1 – Seviye 2 WISE Sertifikası: Fark Nedir? Son araştırmalara göre, Amerikalı yetişkinlerin% 96’sının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir