Seviye 1 – Seviye 2 WISE Sertifikası: Fark Nedir?

Seviye 1 – Seviye 2 WISE Sertifikası: Fark Nedir? Son araştırmalara göre, Amerikalı yetişkinlerin% 96’sının bir cep telefonu var ve bunların% 81’i akıllı telefon. Sadece 10 yıl önce bu sayı yalnızca% 35’ti. Mobil cihazlar hayatın gerçekleştiği yer haline geldikçe, bu alanda kariyer yapmayı düşünmek için şimdi her zamankinden daha iyi bir zaman.

Son yıllarda büyüyen alan WISE Sertifikasyon programının doğuşunu doğurdu. Kablosuz cihaz onarım ve servisinin hızla büyüyen alanına girmeyi düşünüyorsanız, bu sertifika programı başlamanız gereken yerdir.

Öyleyse WISE nedir, neden sertifika almayı düşünmelisiniz ve nasıl başlayabilirsiniz? Bilmeniz gereken her şeyi burada bulun.

WISE Sertifikası Nedir?

WISE, Wireless Industry Service Excellence’ın kısaltmasıdır. Yüksek kaliteli kablosuz cihaz profesyonellerini belirlemek için tasarlanmış bir CTIA sertifika programıdır.

Orada kaç tane mobil cihaz olduğunu düşündüğünüzde, böyle bir programın nedenini anlamaya başlayabilirsiniz.

Tüketiciler, cihazlarının iyi, bilgili ve profesyonel ellerde olduğunu bilme hakkına sahiptir. İki seviyeli WISE sertifikası, bu profesyonelleri hızlı bir şekilde tanımlamaya yardımcı olur:Seviye 1 – Seviye 2 WISE Sertifikası: Fark Nedir?

Seviye 1 Sertifikası

WISE sertifikasının ilk seviyesi bir bilgi testini içerir. Başvuru sahiplerine, aşağıdakiler gibi konuları içeren çok çeşitli mobil onarım konularını kapsayan çalışma materyalleri verilir:

  • Teşhis ve triyaj Bu Nedenle
  • Bir akıllı telefonun anatomisi Bu Nedenle
  • Lityum iyon piller Bu Nedenle
  • En iyi güvenlik uygulamaları Bu Nedenle
  • ve dahası… Bu Nedenle

Seviye 2 sertifikasına geçmekle ilgilenen herhangi bir teknisyen, önce bu bilgi sınavını geçmelidir. Kablosuz perakende satış mağazaları veya akıllı telefon tamir atölyeleri için teknik olmayan personel ve satış görevlileri de bu sertifikayı dikkate almalıdır.

Genel olarak, bir akıllı telefon açmadan yapılabilecek teşhis ve onarımlar, kanıtlanmış bir bilgi tabanına sahip oldukları için 1. seviye WISE teknisyenleri tarafından yapılabilir ve yapılmalıdır.

Seviye 2 Sertifikası Bu Nedenle

Bu sertifikasyon seviyesi, ilkinden çok daha derinlemesine. Bu sertifika seviyesiyle ilgilenen herhangi bir teknisyen, lisanslı bir kolaylaştırıcı tarafından yönetilen bir eğitim programını tamamlamalıdır.

Bu eğitim pratik becerilere dayalıdır ve canlı cihazlarla yürütülür. Seviye 2 eğitimi, kursiyerlerin uzman gözetiminde becerilerini geliştirebilecekleri bir çıraklığı taklit etmek için tasarlanmıştır.

Eğitim kursunu tamamlayan teknisyenler son bir pratik uygulamalı sınava gireceklerdir. Bu muayene bir veya daha fazla canlı cihazla yapılmalıdır. Her iki aşamayı da tamamladıktan sonra, teknisyenler nihai sertifikalarını alabilirler.

Seviye 2 Kolaylaştırıcı Lisansı Bu Nedenle

Seviye 2 eğitim için lisanslı bir kolaylaştırıcı olmakla ilgileniyorsanız, yerine getirmeniz gereken bazı gereksinimler vardır.

Yapmanız gerekenler:Bu Nedenle

  • Bir eğitim programı oluşturun
  • Tam liderlik ve mentor eğitimi
  • Eğitim ve pratik sınav için cihazlara hazır erişime sahip olun

Yeterlilik kazanabilirseniz, bu kolaylaştırıcılar için kesinlikle bir talep vardır.

WISE Neden Önemlidir? Bu Nedenle

Tüketiciler, mobil cihaz onarımlarında her gün teknisyenlere güveniyor. Büyüyen bir iş. CTIA’nın sertifikasyonu, potansiyel müşterilerinizin ne yaptığınızı bildiğinizi bilmesini sağlar. Ancak sizi rakiplerinizden ayırmanıza da yardımcı olabilir.

WISE Sertifikasyon rozetleri, kaliteli onarım hizmetleri sunarak ve mükemmellik için bir itibar oluşturarak işinizi doğru şekilde büyütmenize yardımcı olabilir.

Sürekli genişleyen teknoloji ve iş dünyasında neler olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, en son haberler için sitemize geri dönün.

About janecinema

Check Also

Yılda Boş Kalmanız veya Yapmamanız Gereken Nedenler

Yılda Boş Kalmanız veya Yapmamanız Gereken Nedenler Çalışmalarınızdan bir yıl ara vermek size birçok başka …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir