Isı Haritası Görselleştirme İşletmeyi Nasıl İyileştirir?

Isı Haritası Görselleştirme İşletmeyi Nasıl İyileştirir? Amerika Birleşik Devletleri’nde işletmelerin% 45’inin ilk beş yılında başarısız olduğunu biliyor muydunuz? Daha yeni bir işletmeyseniz ve bu istatistiğin bir parçası olmak istemiyorsanız, iş dünyasında seviye atlamanıza ve karlı olmanıza yardımcı olacak farklı yollar öğrenmek önemlidir. Isı haritası görselleştirme, web sitenizin hangi bölümlerinin size en fazla trafiği getirdiğini izlemenin bir yoludur.Isı Haritası Görselleştirme İşletmeyi Nasıl İyileştirir?

Isı haritası görselleştirmesinin tam olarak nasıl kullanışlı olabileceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

1. Kullanıcı Amacı

Isı haritası görselleştirme araçlarını kullanmanın en büyük faydalarından biri, izleyicilerinizin davranışları hakkında çok daha fazla şey öğrenebilmenizdir. Sitenizin hangi bölümlerinin en çok eylemi gerçekleştirdiğini ve insanların en çok hangi içeriğe ilgi gösterdiğini inceleyebilirsiniz.

Görebileceğiniz başka bir şey de, insanların durmadan kaydırdığı bölümler ve bunun tersi de geçerlidir. Tüm bu verileri kullanmak, neyin işe yarayıp neyin yaramadığını öğrenmenize yardımcı olur, böylece çalışan parçaları kopyalayabilir ve çalışmayanlardan kurtulabilirsiniz.

Saygın bir şirket, kullanmanız ve yararlanmanız için eksiksiz bir ısı haritası paketine sahip olacaktır.

2. “Neden” i Anlayın

Isı haritalarıyla yapabileceğiniz başka bir şey, müşterilerinizin neden belirli eylemler yaptığını bulmaktır. Harika bir örnek, insanların sitenizdeki belirli bir düğmeyi tıkladığını ancak dönüştürmediğini fark ederseniz, arka uçta bir sorun olup olmadığını anlamak için Google Analytics hesabınızı kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca, bir düğmenin sayfanızda muhtemelen çok aşağıda olup olmadığını da anlayabilirsiniz ve onu yukarı hareket ettirmeniz gerekir çünkü insanlar tamamen aşağı kaydırmıyorlar.

3. Sayfa Düzeni Optimizasyonu

Isı haritalarının doğru kullanımıyla, müşterilerinizin sayfalarınızla nasıl etkileşime girdiğini anlayabilirsiniz. Eylemlerini CTA düğmeleri, afişler, ödül programları vb. İle görebilirsiniz.

Bu verileri analiz etmek, web sitenizdeki her sayfayı en iyi performansı gösterecek şekilde optimize etmenize olanak tanır. Amaç, herkesin tıklaması ve sayfadan ayrılmamasıdır. Dönüşümleri artırmak için muhtemelen bir resmi taşımak kadar basit bir şey yapmanız gerekebilir.

4. Kafa Karıştıran Öğeleri Belirleyin

Isı haritaları, müşterileriniz için kafa karıştıran unsurları belirlemenize yardımcı olacaktır. Bazen tıklayabileceğiniz gibi görünen bir şeye sahip olabilirsiniz ama yapmadığınız zaman hiçbir şey olmaz. Bu, müşterilerinizi kızdıracak ve düzeltmek isteyeceğiniz bir şeydir.

Müşterilerin bağlantı bulmayı beklediği herhangi bir alanı tespit edebilir ve izleyicilerinizin sinirlenmesini önlemek için bunları ekleyebilirsiniz.

5. İç Bağlama Stratejisi

Google’ın botu, dahili bağlantılarınızı kullanarak web sitenizin yapısını anlamayı sever. Bot açısından bakıldığında, kendi sitenizin diğer bölümlerine bağlanmak için kullanmayı seçtiğiniz bağlantı metni, hedef sayfanızın neyle ilgili olduğu konusunda ona daha fazla bağlam sağlayacaktır.

Dahili bağlantıları sitenize dahil etmeye başladığınızda, SEO sıralamanızı hızla yükseltebilirsiniz. İç bağlantıların ne kadar iyi çalıştığını ölçmek için ısı haritalarını kullanabilirsiniz. Bu verilerle, gelecekteki gönderilerinizde bağlantı yerleşiminizi optimize edebilir ve ilgili sayfalara daha da fazla trafik çekmeye yardımcı olabilirsiniz.

6. İçerik Uzunluğu

Bazen her gönderide kelime sayınızın ne kadar büyük veya küçük olması gerektiği konusunda kafanız karışabilir, çünkü her zaman çelişkili bilgiler duyabilirsiniz. Gerçek şu ki, her zaman müşterilerinize istedikleri yanıtları vermeye odaklanmak istersiniz ve sadece yer kaplamaktan endişe etmeyin.

Isı haritaları, müşterilerinizin belirli bir konuda ne kadar bilgi istediğini anlamanıza yardımcı olur. Kullanıcıların sayfadan nerede ayrıldıklarını ve bundan sonra ne yaptıklarını öğrenmek için kaydırma haritasını inceleyin.

Sitenizden temelli mi ayrılıyorlar yoksa bir satın alma işlemini tamamlayacaklar mı? Onlara aradıkları cevabı sağlayan içeriğe sahip olmadığınızı fark ettikten sonra, ayrılıp ayrılmadıklarını araştırmak istersiniz.

7. Satın Alma Süreci

Ürün ve hizmetler satarken, web sitenizin her zaman kullanıcılarını satın alma sürecine götüren içeriğe yönlendirecek şekilde kurulmasını istersiniz. Ziyaretçilerinize yalnızca satın alma için değil, daha fazlası için geri gelmelerini sağlamak için değerli bilgiler sunmanız gerekir.

Isı haritaları, müşterilerinizin hangi bağlantılara tıkladığını ve hangilerinin olmadığını anlamanıza yardımcı olur. Okuduklarından uzaklaştıran bir bağlantıya tıklayan bir kullanıcı varsa ve yeni bağlantı sayfası, satın alma işlemini tamamlama yolculuğundan farklıysa, bu kullanıcıları kaybetme riskini almış olursunuz.

İnsanlar başka bir siteye ziyaretçi gönderen bağlantılar eklemekten korksalar da, bu iyi bir SEO için bir zorunluluktur. Saygın kaynaklara atıfta bulunduğunuzda, okuyucularınıza onlara yararlı bilgiler sağladığınızı gösterir.

Isı haritaları ile, bu giden bağlantılardan hangisinin en çok tıklamayı aldığını anlayabilirsiniz. Kullanıcılarınızın hangi siteleri en ilginç bulduğunu görmek için bu bilgileri kullanın ve bunları diğer makalelerde daha sık kullanın.

Isı Haritası Görselleştirmesini Dahil Etmeye Hazır mısınız?

Isı haritası görselleştirme hakkında biraz daha fazla bilgi sahibi olduğunuza göre, ısı haritalarının kendi işinizi geliştirmenize yardımcı olup olmayacağını düşündüğünüzde bilinçli bir karar verebileceğinizi umuyoruz.

Bu makaleyi faydalı buldunuz mu? En son iş ipuçlarımızı aldığınızdan emin olmak için lütfen bu bölümün geri kalanına göz atmaya devam edin.

About janecinema

Check Also

Kanserle Başa Çıkmak İçin İpuçları

Kanserle Başa Çıkmak İçin İpuçları Herhangi bir şekilde kanser teşhisi konmak korkunçtur ve bu haberi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir