Düşünmeye Değer 7 Durgunluk Korumalı Kariyer

Düşünmeye Değer 7 Durgunluk Korumalı Kariyer Son küresel olaylar, milyonlarca insanın kariyer beklentileri hakkında daha fazla düşünmeye başlamasına neden oldu. Birçok insan işsizlikten etkilendi ve şimdi kiralarını ödemekte veya faturalarını ödemekte zorlanıyorlar. Bu nedenle pek çok insan, mevcut kariyer yollarından uzaklaşmaya ve durgunluklar ve diğer büyük ölçekli sosyal bozulmalar karşısında dirençli olduğu kanıtlanmış kariyerlere geçiş yapmaya bakıyor. Hayat bize bundan sonra ne getirirse getirsin, bir istikrar seviyesi sağlayacak yeni bir kariyer arıyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken en popüler durgunluk geçirmez kariyerlerden bazıları.Düşünmeye Değer 7 Durgunluk Korumalı Kariyer

İnşaat Sektörü

Hem kamu hem de özel şirketler yeni binalara, yeni yollara ve yeni yapılara ihtiyaç duyduğunda, inşaat sektörünün her zaman çok dayanıklı olduğunu görmek şaşırtıcı değil. İnşaatın nadiren duracak zamanı vardır ve bu, herhangi bir sosyal krizde zorlanmaya güvenebileceğiniz bir kariyer için birçok fırsat olduğu anlamına gelir. Pek çok seçenek de var ve inşaattaki her kariyer, şantiyelerin etrafına tuğla taşımak anlamına gelmez. 3D yazıcılar ve drone pilotlarından muhasebeciler, işletme yöneticileri ve mimarlara kadar, bakılacak sonsuz kariyer seçeneği var. Bu, yeni alanınızda daha yüksek maaş talep edebileceğinizi görecek devredilebilir becerileri sıklıkla kullanabileceğiniz anlamına gelir.

E-ticaret Girişimcisi

Kendi işinizi kurmak artık her zamankinden daha kolay ve e-ticaretin büyümesi, doğru şekilde hallederseniz kazanılacak çok para olduğu anlamına geliyor. Ne satılacağını seçmekten o ürünü nasıl pazarlayacağınızı bilmeye kadar, çevrimiçi satışta başarılı olmak kolay değildir, ancak her zamankinden daha erişilebilirdir. Shopify veya BigCommerce gibi web sitesi oluşturma platformlarını kullanmak, çevrimiçi mağazanızın hiçbir zaman çalışmayacağı anlamına gelir, ancak çok çalışmanız gerekir. Çoğu durumda, kendi başınıza başlayacaksınız ve bu, hesaplardan pazarlamaya ve sosyal medyaya kadar her şeyin sizin tarafınızdan yapılması gerektiği anlamına gelir. Hiçbir şekilde hızlı bir şekilde zengin olma planı değil, ancak her zamankinden daha fazla insanın çevrimiçi satın almasıyla, bu, daha fazla öğrenmeye değer bir kariyer seçeneğidir.

Yaşlı Bakımı

Her yıl nüfus biraz daha yaşlanıyor. İnsanlar daha uzun ve daha uzun yaşıyor ve bu, belirli yer işaretlerine ulaştıklarında çok yardıma ihtiyaç duydukları anlamına geliyor. Sağlık hizmetlerinde kariyer genellikle çok esnektir, ancak yaşlılara odaklanmak, her zaman kariyer gelişimi için potansiyel bir kapsamınız olacağı anlamına gelir. İkinci bir kariyer arıyorsanız, sağlık hizmetlerinden vazgeçmeyin. Bir işi yürütmede bandajı değiştirmekten daha deneyimli olabilirsiniz, ancak bu iş becerileri de çok yararlı olabilir. Yaşlı bakımı için bir tesis işletmek, yüksek talep gören bir pozisyondur ve bu iş becerileri çok kullanışlı olacaktır. CA RCFE yönetici kariyerleri için eğitime ihtiyacınız olacak, ancak yaşlı nüfus artmaya devam ettikçe, bu en zorlu durgunluklarda bile son derece dayanıklı olduğu kanıtlanmış bir kariyerdir.

Veri Bilimciler

Veri şu anda iş dünyasının en moda kelimesi ve bunun iyi bir nedeni var. Bu işletmelerin erişebildiği veriler, müşterileri hedeflemeyi ve satış fırsatlarını belirlemeyi çok daha kolay hale getiriyor ve bu, verimlilik ve kar için yalnızca iyi bir haber. Pek çok insan uzaktan çalışmaya geçiş yaptığından, bir veri bilimcisi olarak kariyer hakkında biraz daha fazla şey öğrenmeye değer. Bir laboratuvarda çalışmak yerine (bu tür bir bilim adamı olmayacaksınız), bunun yerine veri toplama sistemleri geliştirecek, bu verileri analiz etmek için araçlar yaratacak ve işletmelerin kullanması için raporlar oluşturacaksınız. Bu işin uzaktan yapılabilmesi inanılmaz derecede avantajlı ve işletmeler biriktirdikleri verilerin değerini anladıkça, bu önümüzdeki on yıllar boyunca yüksek talep görecek bir kariyer olacak.

Muhasebeciler

Ölüm ve vergiler hayattaki tek kesinliklerdir ve bu, muhasebeci olmanın takip edebileceğiniz en güvenli kariyerlerden biri olduğu anlamına gelir. Hem insanlar hem de işletmelerin para yönetimi yardımına ihtiyacı vardır ve muhasebeci olmak, kariyerinizin durgunluktan nadiren olumsuz etkilenmesini sağlamanın bir yoludur. Yine de bu, girmesi kolay bir kariyer değil. Genellikle bir muhasebe derecesine ve ardından bir staja ihtiyacınız olacak. Seçtiğiniz uzmanlığa bağlı olarak kariyerinizin her yeni aşamasında girmeniz gereken sınavlar olacaktır. Ancak, yüksek maaşlar ve muhasebeciler için her zaman talep olacağı gerçeği, bunun seçilecek en güvenli kariyer yollarından biri olduğu anlamına gelir.

Araba tamircisi

Resesyona dayanıklı olduğu defalarca kanıtlanmış bir kariyer seçeneği, bir araba tamircisi olmak, ellerinizle çalışmayı sevip sevmediğinize bakmak için harika bir seçenektir ve onları kirletmeye aldırış etmeyin. Bu kariyere girmenin pek çok yolu vardır ve pek çok insan doğru tamir atölyesinde iş başında eğitim alarak mekanikçi olur. Çoğu durumda, bir lise diplomasına ihtiyacınız olacaktır, ancak bu bile her zaman gerekli değildir. İlerledikçe, çeşitli sertifikalara ihtiyacınız olacak, ancak bunlar her zamankinden daha erişilebilir ve çoğu çevrimiçi bile yapılabilir. Maaş da beklediğinizden daha yüksek olabilir, bu da otomobil mekaniğini arabalara ilgi duyuyorsanız daha yakından bakmaya değer bir seçenek haline getirir.

Teslimat Sürücüsü

Küresel nüfus çevrimiçi alışverişe geçerken, çevrimiçi olarak satın alınan bu ürünlerin hepsinin olması gereken yere ulaşması gerekiyor. Süpermarketlerden özel mağazalara, ürünler dünyanın her yerine günün her saniyesinde teslim edilmektedir. Bu, teslimat şoförleri için fırsatların sayısında bir patlama olduğu anlamına geliyor ve bu, öngörülebilir gelecekte yüksek talep altında kalacak bir kariyer gibi görünüyor. İnsanlar durgunluk döneminde daha az harcamaya başlasa bile, temel ihtiyaçlara her zaman ihtiyaç duyulacaktır. Tıbbi ürünler ve yiyecek, teslimat şoförü olmak için başvurulacak iki alandır.

O kadar çok sayıda durgunluktan uzak kariyer var ki, sizin için bir tane olacak. Becerilerinizi, eğitiminizi ve en çok ilgilendiğiniz sektöre girmek için neler gerektiğini düşünün. Mükemmel uyumu bulmak için zaman ayırın ve en kötü zamanlarda bile çok az riskle karşı karşıya olan uzun vadeli bir kariyeriniz olabilir. olası durgunluk.

About jane

Check Also

Seviye 1 – Seviye 2 WISE Sertifikası: Fark Nedir?

Seviye 1 – Seviye 2 WISE Sertifikası: Fark Nedir? Son araştırmalara göre, Amerikalı yetişkinlerin% 96’sının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir