Coronavirüs’ün 2020 ve Sonrası İşler Üzerindeki Trajik Etkileri

Coronavirüs’ün 2020 ve Sonrası İşler Üzerindeki Trajik Etkileri Koronavirüs, Çin’in Wuhan kentinde 2019’un sonundan itibaren ilk kez ortaya çıktığından beri, gezegenin etrafında yoluna devam etti ve ardında bir ölüm izi ve anlatılmamış kargaşa bıraktı. Şimdi, virüsün birinci yıldönümünü geçerken, dünya çapında 77.4 milyon bildirilen vaka ile küresel ölüm oranı 1.7 milyon civarındadır.Coronavirüs’ün 2020 ve Sonrası İşler Üzerindeki Trajik Etkileri

Bununla birlikte, COVID-19’dan kaynaklanan hastalık istatistikleri ne kadar iç karartıcı olsa da, bazıları onların buzdağının sadece görünen kısmı olduğunu ve virüsün en kötü etkilerinin henüz gelmediğini iddia edebilir. Şu anda COVID-19’un yalnızca ABD’de 22 milyon iş kaybına neden olduğu tahmin ediliyor (muhtemelen 25 milyona ulaşacağı tahmin ediliyor) ve ülkeler Büyük Buhran’dan bu yana en kötü ekonomik düşüşle karşı karşıya kalırken, hayal etmek zor görünüyor işler nasıl ve ne zaman önceki normalimize dönecek.

İstatistikler okumayı baştan sona iç karartıcı yapar

Kuşkusuz, aşıların kitlesel olarak yaygınlaştırılmasının sunduğu vaat, umut ışığına işaret ediyor, ancak basit bir aşının, etrafındaki birçok işten atılan işçinin önünde yatan mali zorluklara her derde deva olacağını öne sürmek kesinlikle aptalca olacaktır. dünya. Daha da kötüsü, durumun gerçek derinliği ancak şimdi netleşmeye başlıyor ve tüm işaretler, daha kötülerinin olabileceğine dair:

  • Goldman’da bir analist olan Joseph Briggs, fazlalıkların çoğunun eğlence, konaklama ve perakende gibi “virüse duyarlı endüstrilerde yüksek oranda yoğunlaştığını” belirtti. Bu işler zaten maaş sıralamasının alt ucundaydı ve bu sektörlerde artık işsiz olanlar için hayatı daha da zorlaştırıyordu.
  • İzin verilen ödemelere rağmen, saatte 30 dolardan az kazanan Amerikalı işçiler en büyük genel finansal etkiyi hissediyorlar.
  • Daha düşük bir gelir üzerinde hayatta kalmanın etkileri, kazanç ölçeğinin en alt% 25’ine ulaştığı için, tüketici harcamaları kış aylarında azalmaya devam edecek.
  • Uzmanlar ayrıca, ABD Kongresi ekonomiyi 700 milyar dolara kadar canlandırmak için ek bir destek paketi vermedikçe, düşük gelirli çalışanların istihdam beklentilerinin “önemli ölçüde daha kötü” görüneceğine inanıyor. Bununla birlikte, ülkelerin sadece işsiz personele ödeme yapmaya ne kadar devam edebilecekleri görülecek.
  • Pandeminin bir sonucu olarak, birçok şirket otomasyona ve Yapay Zekaya (AI) yöneliyor – ve işe yarıyor. Bu, işte kalmaya çalışan firmalar için harika bir haber olsa da, daha önce güvenli olan birçok kariyer için ölüm çanı gibi görünecektir. Gerçekte, toplu iş kayıplarına rağmen verimlilik yıl boyunca% 4 arttı.

Mali sıkıntı içindeyseniz çıkış yolları

Virüsün bir sonucu olarak kendinizi mali sıkıntı içinde bulduysanız, en kötü günleri atlatmak için kısa vadeli bir krediyi keşfetmeye değer olabilir. Uzun vadeli borçlanma taahhüdünde bulunmak yerine, artık daha kısa vadeli borçlanmanın sizi baştan çıkarması için birden fazla seçenek var. Örneğin, şu anda mevcut olan hizmetler hakkında bir fikir edinmek için Oxford MS’de nasıl araç başlık kredisi yapılacağına ilişkin bu harika blog yazısını okuyun.

Birçok kredi sağlayıcı, fon sağlamadan önce bir garanti ister – tipik olarak eviniz, arabanız veya başka bir yüksek değerli eşya -. Borç açıkça ideal olmasa da, tüm hayatımızda biraz finansal desteğe ihtiyaç duyduğumuz zamanlar vardır ve kısa vadeli borçlanma, ödenmemiş faturaları, ipotek veya kira ödemelerini karşılamak için ihtiyaç duyduğunuz yardım olabilir.

About jane

Check Also

Seviye 1 – Seviye 2 WISE Sertifikası: Fark Nedir?

Seviye 1 – Seviye 2 WISE Sertifikası: Fark Nedir? Son araştırmalara göre, Amerikalı yetişkinlerin% 96’sının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir